Doprajte si krásu

Zdravá krása je oveľa viac ako len ten správny olej alebo kozmetika. V skutočnosti, tajomstvo mladistvého vzhľadu sa skrýva vo vašej výžive! Naše telo produkuje kolagén, kľúčový proteín pre pevnosť a elasticitu pokožky. Avšak, na jeho tvorbu potrebujeme určité nutrienty - vitamín C, meď, vitamín A, zinok a aminokyseliny ako L-lyzín, Glycín a L-proline. 

Nikto Vám to do teraz nepovedal? My to povieme na rovinu!

Starostlivosť o telo a tvár zvnútra je rovnako dôležitá ako starostlivosť zvonka. Svaly a celková výživa sú jednou z kľúčových pre zdravé fungovanie tela a aj pre stav Vašej pleti. 

Vitamín C
je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, ktorý pomáha udržiavať našu pokožku pevnú a pružnú. Okrem toho vitamín C chráni našu pokožku pred škodlivými účinkami slnka a pomáha zabraňovať známkam starnutia.

Meď
je minerál, ktorý pomáha vytvárať melanín, pigment, ktorý našej pokožke dodáva farbu. Meď tiež podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, ktoré udržiavajú našu pokožku pružnú a mladistvú.

Vitamín A
je dôležitý pre zdravie pokožky, pretože pomáha pri obnove pleti a podporuje tvorbu kolagénu. Okrem toho vitamín A pomáha bojovať proti akné, vráskam a hyperpigmentácii.

Zinok
je dôležitý pre zdravie pokožky, pretože pomáha pri hojení rán a zápalov. Má tiež antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

Aminokyseliny
(L-lyzín, Glycín, L-proline): Tieto aminokyseliny sú základné stavebné prvky pre tvorbu kolagénu. Pomáhajú udržiavať pokožku pružnou a pevnou. L-lyzín tiež podporuje hojenie rán, zatiaľ čo glycín pomáha hydratovať pokožku.

Všeobecne platí, že zdravá výživa a dostatok týchto nutrientov môže pomôcť zlepšiť stav vašej pleti, zredukovať známky starnutia a podporiť celkové zdravie pokožky.

Nezabudnite, že pre Vašu zdravú a pevnú pleť je optimálna hydratácia, zdravé jedlo a dostatok spánku základ.